Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úmysly Mše Svaté

Pořád bohoslužeb a ohlášky ve farnostech

Zborovice – Litenčice – Hoštice

 

 

Pro děti, nejen pro děti... - mobilní aplikace  podívejte se na odkaz

ADVENTNÍ MEETINGY pro mládež podívejte se na odkaz

 

Farnost Zborovice

Možnost účastí na Mši sv. pro „všechny“ farníky. Prosím o rozdělení se do dvou skupin, tímto splníme podmínku hygienického opatření. K tomu patří i nošení roušek, dezinfekce rukou a uchování minimálního rozestupu 2m, v prostoru i mimo prostor kostela. To všechno proto, aby se mohl vytvořit správný počet do … osob, i tak:

 

  1.  Farníky z Troubek a Medlova – Mše sv. v sobotu, v 17 hod.
  2. Farníky ze Zborovic – Mše sv. v neděli, 7.30 hod.

 

 

28.

listopad

So

 

Zborovice

17

 

29.

listopad

Ne

1. adventní neděle

 

Adorace

Zborovice

730

† Jindřišku Tesaříkovu a za rodiče z obou stran…

Litenčice

915

    Modleme se za všechny farníky, za všechny zemřelé o radost věčného života a za nás přítomné, nemocné, s prosbou o Boží požehnání

Hoštice

1045

Za živou a + rodinu Kubovu, Evanžínovu a Savčákovu

 

 

 

 

 

  1. V liturgii v týdnu vzpomínáme viz. tabulka: …
  2. Dnes poslední neděle v letošním liturgickém roce zvanou Slavnosti Ježíše Krista Krále. Po Mši sv. bude Adorace s modlitbou… vstupujeme do posledního týdne liturgického roku.
  3. V sobotu odpoledne začíná liturgii nešpor nový liturgický rok. Budeme vstupovat do doby adventní. V neděli bude první adventní neděle a zároveň první neděle v měsíci. U každé Mše sv. bude možnost požehnat adventní věnce, na nichž se budou rozsvěcovat svíce, symbolický připomínající jednotlivé neděle. Věnce lze položit před oltář a na začátku Mše sv. budou požehnány.

 

  1. KalendářeAdventní kalendář, se slovem na každý den – ve formě magnetky např. na ledničku, …

 

  1. Farnost Dolní Němčí nabízí možnost připojit se v době adventní ke každodenním rorátům prostřednictvím internetu na webové stránce www.roraty.online nebo v mobilní aplikaci Roráty 2020, která je ke stažení na Google Play.  Obsahuje: - rorátní písně (sestry Boromejky), - desátek růžence, - žalmy, - úryvek z Písma a zamyšlení, - prosby, - a další modlitby.

 

  1. Úmysly do konce letošního roku. Možnost zapsání si úmyslu nejen v neděli, ale i v týdnu. Prosím, nahlaste se osobně: telefon, email, setkání… podle možnosti se domluvíme na místě a způsobu sloužení Mše sv.
  2. Letos, z důvodů aktuální situace Vánoční svátky budeme prožívat tak, jako to dovolí opatření… Proto také se nebudou organizovat jesličky. Liturgie i bez toho může být pěkná, pokud ovšem jsou lidé shromáždění spolu s knězem, kteří ji tvoří.
  3. Děkuji za všechny dary. ZKDUPZ.

 

 

 

----------------z: https://www.pastorace.cz/primluvy

 Duchovní přijímání 

         Pane Ježíši Kriste, věřím, že jsi pravdivě a skutečně v Nejsvětější svátosti přítomen jako Bůh a člověk. Věřím, že mě miluješ. Také já tebe chci dokonale milovat, ale co mohu, Pane, bez tebe? Ty jsi, Bože, má síla. Toužím po tobě. A protože tě právě nyní nepřijímám v oltářní svátosti, prosím, přijď ke mně aspoň duchovně a učiň si u mě příbytek. Pane, zůstaň se mnou a nedopusť, abych se od tebe odloučil.

 

 

Prodloužení možnosti získat plnomocné odpustky pro duše v očistci už před 1. listopadem Apoštolská penitenciárie dne 11. 1. 2020,  prodloužila na žádost ČBK své dovolení z 8. 8. 2012, na jehož základě věřící v České republice mohou obdržet plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé. Pokud tedy věřící z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 1. do 8. listopadu, mohou odpustky pro zemřelé získat již od 25. října do 1. listopadu. Toto dovolení se uděluje na následujících sedm let, tedy do roku 2026. Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci jsou následující: (1) daný den přijmout eucharistii, (2) navštívit hřbitov a zbožně se pomodlit za zemřelé (3) a pomodlit se na úmysl Svatého otce; (4) v okruhu těchto dní vykonat svatou zpověď.

Mons. Jan Graubner, předseda České biskupské konference

 

___________________

nahoru

úvodní stránka