Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nástěnka květen 2020

 

ACTA CURIÆ

ke stažení:

Příloha č. 1 -Pastýřký list Nejsv. Trojice 2020

Příloha č. 2-Modlitba Veliký Bože náš

Příloha č. 3-Leták Prazdniny-v-Praze_2020

Příloha č. 4 Sms služba pdf

Loreta Praha

Příloha e č. 1 Aktivizace farností

 

 

Pouť kněží za vlastní posvěcení
dne 16. června prožijeme naši pravidelnou pouť kněží za vlastní posvěcení. Zvu všechny, kterým to zdraví dovolí; sejdeme se v 9 hodin v Bystřici pod Hostýnem u hřbitova. Komu to zdravotní důvody nedovolují, může samozřejmě vyjet k bazilice autem. Mše sv. bude začínat v 11.15 a hned po mši sv. bude krátká adorace. Při mši svaté se bude konat obnova kněžských slibů, která nebyla o Zeleném čtvrtku, a rovněž i sbírka, která se konala na pomoc kněžím v Moldávii, se uskuteční při této příležitosti.

        arcibiskup Jan

 

 Národní pouť na Velehradě 5. července
Národní pouť na Velehradě se 5. července konat bude, ale vzhledem k situaci po pandemii s jistým omezením. Proto neposíláme letos plakát. Hlavní mše svatá bude pravděpodobně na nádvoří v 10.30 hod. a bude přenášena Českou televizí a Českým rozhlasem. Pouť bude bez zábavných programů a prodejních stánků. Uskuteční se i Večer lidí dobré vůle s koncertem. 

 

Jáhenská a kněžská svěcení
Jáhenské svěcení přijmou v katedrále sv. Václava v Olomouci v sobotu 11. 7. 2020 v 9.30 hod. z rukou otce biskupa Mons. Antonína Baslera pro olomouckou arcidiecézi tito kandidáti jáhenství:

iernát Josef, ing.  z farnosti Bánov

Hochman Filip  z farnosti Kyjov

Janíček Petr  z farnosti Újezd u Uničova

 Knopf Josef  z farnosti Šternberk

Štaufčík Michal z farnosti Staré Město u Uherského Hradiště

 

Do jáhenské služby vyprošujeme novým jáhnům hojnost Božích milostí!

 

Kněžské svěcení přijmou v katedrále sv. Václava v Olomouci v sobotu 27. 6. 2020 v 9.30 hod. z rukou otce arcibiskupa Mons. Jana Graubnera pro olomouckou arcidiecézi tito jáhni:

Mgr. Hovád Josef z farnosti Říkovice

Mgr. Maštera Milan z farnosti Vyškov

Mgr. Radoch Vojtěch z farnosti Ostrožská Lhota


Do kněžské služby vyprošujeme budoucím novokněžím hojnost Božích milostí!

 

 

 

 Nabídka prázdninového ubytování v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci
Arcibiskupský kněžský seminář Olomouc nabízí během letních prázdnin volnou ubytovací kapacitu pro věřící jednotlivce, manžele, rodiny nebo větší skupiny. Po domluvě je možnost duchovního programu, který bude zajišťovat kněz ze semináře. V domě je k dispozici vybavená kuchyně. V ceně je započítané povlečení. Bližší informace na e-mailové adrese: sekretariat.aks@ado.cz Ceník ubytování v domě se společným sociálním zařízením (WC a koupelna na chodbě každého patra): 1 – lůžko 350,- Kč /noc/; 2 – lůžko 300,- Kč /noc/ osoba; 4 – lůžko  200,- Kč /noc/ osoba. Uvedené ceny jsou včetně DPH. Pro větší skupiny je možné si předjednat slevu.

P. ThLic. Pavel Stuška, PhD., rektor 

 

 Kněžské exercicie v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci
Srdečně zveme kněze /zvláště starší/ na kněžské exercicie, které se budou konat v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci, Žerotínovo nám. 605/2, 779 00 Olomouc. Zahájení bude v pondělí 3. 8. obědem ve 12 hod., ukončení pak v pátek 7. 8. 2020 obědem ve 12 hod. Exercicie povede Mons. Vojtěch Šíma. Přestože jsou to exercicie zvláště pro starší kněze, je  podmínkou, aby kněz byl soběstačný. V případě potřeby individuální péče je nutné, aby měl kněz s sebou erudovaný doprovod. Ubytování zajištěno v pokojích s vlastním soc. zařízením, k dispozici výtah. Platba v hotovosti bude  2 100,- Kč. Přihlásit se je možné nejpozději do pátku 22. 7., a to telefonicky: 734 264 430 nebo na e-mail: sekretariat.aks@ado.cz.

P. ThLic. Pavel Stuška, PhD., rektor

 

 

SMS služba modlitby
Centrum pro rodinný život Olomouc spolu s Milosrdnými sestrami svatého Kříže z Olomouce nabízí již několik let službu modlitby pro ty, kteří se ocitli v těžkostech. Přikládáme obnovený plakátek s prosbou o vyvěšení na nástěnkách v kostelích nebo i na dalších místech, kde by to bylo vhodné (např. nemocnice, domovy důchodců...). Další informace naleznete na www.rodinnyzivot.cz.

P. Bulvas Petr, biskupský delegát pro pastoraci

 

 

 

Petice za zrušení sankcí proti Sýrii

posílám v příloze petici, která je aktivní podporou slov Svatého otce Františka. Její podepsání a šíření doporučuji. V závěru textu je odkaz na podepsání. 

Výzva embargo Sýrie_CZ - stáhni zdarma

adresa přímo na petici:

https://www.change.org/p/lift-the-economic-embargo-against-syria-immediata-revoca-dell-embargo-economico-nei-confronti-della-siria

 

***************************************************************

Antonín Hráček

 

srdečně vás zdravím a zasílám duchovní myšlenky na měsíc květen, Cestu světla pro dobu pandemie a prezentaci Sochařští velikáni z Neapole.  

Navíc připojuji odkazy na:

  • Video: Mše svatá 17 – Přinášení darů

https://www.youtube.com/watch?v=Q2JXLZYfzoo

  • Video: Mše svatá 18 - Eucharistická modlitba

https://www.youtube.com/watch?v=NGZv9K3F6Pc&list=PL6dBz715fiA3VLCQxAZ6NrY_xqxUzrFe0&index=19

  • Rozhovor: Máma může být něžná, jen když je odpočatá - Marek Herman

https://www.youtube.com/watch?v=9PkEB4m3Pv0&t=1017s

  • Modlitbu k neděli „Dobrého Pastýře“ (3.5.)

http://www.vojtechkodet.cz/modlitby/modlitby-svetcu/modlitba-matky-terezy-za-kneze.html

  • Píseň: Regina caeli, laetare (Vesel se, nebes Královno) - Schola Gregoriana

https://www.youtube.com/watch?v=yzMa0qzwagA

Přeji a vyprošuji radostnou jistotu z Kristova vítězství nad zlem a smrtí.

P. Antonín Hráček

www.pdvelehrad.cz