Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průvod Božího Těla 2016

Slavnost Božího Těla a Krve Páně

 

Zborovice 2016

zborovice-2016--60-.jpg

Litencice 2016

litencice-2016--191-.jpg

 

 

V neděli 29. května se po Mši Svaté, ve Zborovicích 7.30 a Litenčicích 10.00 hod., uskutečnil průvod Božího Těla. S Nejsvětější Svátosti Oltářní průvod prošel cestou kolem jednotlivých domů.

Poděkování patří slečně Anežce Š., která průběh průvodu na obou místech fotila.

 

Procese prošla jako loni mezí domy a zastavila se u jednotlivých oltářů s modlitbou a požehnáním. Po návratu do kostela všichni zazpívali hymnus The Deum…, pak bylo závěrečné požehnání Nejsvětější Svátosti. Pro Litenčice byl to výjimečný den tím, že pro farnost byl to zároveň stanovený Adorační den Litenčice. To je den vzájemných modliteb bohoslovců kněžského semináře.

 

   Poděkování patří všem: dětem sypajícím květy a rodičům, babičkám, které pomohly nasbírat květiny. Všem, kteří uklízeli a připravili krásnou výzdobu kostela, dárci stromků, za účast jednotlivých společenství, sdružení, nebo spolků, zvláště v tradičním oblečení, nebo uniformě, praporečníkům, hasičské čestné stráži a všem, kteří nesli kříž, svíce, a ostatní věci. Ministrantům a za pomoc liturgické službě, varhaníkovi, zpěvákům, dechovce. Všem za pomoc a řízení správného průběhu průvodu… od zabezpečení cest po přímou účast v průvodu. Za připravení jednotlivých oltářů.