Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalendář diecéze na 2017

 

Příloha e č. 4 Nabídka Exerciční dům Český Těšín 2017

 

 

23. Přehled odvodů a sbírek v roce 2017

19. 2. Sbírka Haléř svatého Petra

14.–15. 4. Dary na Boží hrob v Jeruzalémě

16. 4. Sbírka na Arcibiskupský kněžský seminář

7. 5. Sbírka na křesťanská média

4. 6. Sbírka na církevní školy

22. 10. Sbírka na misie

5. 11. Sbírka na Charitu 

 

_________________________________

Přehled poutí děkanátů za obnovu rodin a kněžská povolání v roce 2017

1. dubna Uherské Hradiště Velehrad

29. dubna Vsetín Štípa

20. května Kroměříž a Holešov Štípa

27. května Svitavy a Konice Kalvárie u Jaroměřic

10. června Valašské Meziříčí Svatý Hostýn

17. června Šternberk a Hranice Olomouc – katedrála sv. Václava

2. září Uherský Brod Velehrad

16. září Valašské Klobouky Velehrad

23. září Kyjov a Veselí nad Mor. Velehrad

30. září Vyškov a Prostějov Olomouc – katedrála

7. října Zlín a Vizovice Svatý Hostýn

14. října Olomouc a Přerov Olomouc – katedrála sv. Václava

21. října Zábřeh a Šumperk Králíky

 

Z pastoračního kalendáře arcidiecéze v roce 2017


         12. 1.  čt  v 9.30 hod.                   AO – Porada děkanů

       21. 1.  so  v 10.00 hod.                  Olomouc – katedrála – Oslava narozenin biskupa Josefa

        3.–5. 2. pá–ne                                Velehrad – Arcidiecézní setkání katechetů

         9. 2.  čt  v 10.00 hod.                   Olomouc – Setkání kněží, kteří konají přípravu na biřmování

        10.–12. 2. pá–ne                            Velehrad – Arcidiecézní fórum mládeže

         16. 2.  čt  v 9.30 hod.                   AO – Pastorační rada

         23. 2.  čt  v 9.30 hod.                   AO – Kněžská rada

        23.–26. 2. čt–ne                             Olomouc – Celostátní fórum mládeže

          2. 3.  čt  v 9.30 hod.                    AO – Porada děkanů

         4. 3.  so  v 10.00 hod.                Olomouc – katedrála – Přijetí katechumenů mezi čekatele křtu

        13.–15. 3. po–st                         Velehrad, Stojanov – Setkání kněží a jáhnů moravské provincie

        17.–19. 3. pá–ne                         Velehrad, Stojanov – Rekolekce pro katechety (biskup Posád)

         21. 3.  út  v 9.30 hod.                   Olomouc – AKS – Kněžský den

         29. 3.  st  v 8.30 hod.                    Olomouc AKS – Duchovní obnova pro kurii

         1. 4.  so                                         Setkání mládeže Arcibiskupství olomouckého

        20. 4.  čt  v 14.00 hod.                  AO – Ekonomická rada

          4. 5.  čt  v 9.30 hod.                    AO – Porada děkanů

         6. 5.  so  v 10.00 hod.              Olomouc – katedrála – Diecézní pouť ke sv. Janu Sarkanderovi

        4. 6.  ne  v 10.00 hod.                   Olomouc – katedrála – biřmování

  1. 6.  čt  v 10.00 hod.       Olomouc – katedrála – Setkání kněží jubilantů
  2. 6.  pá                 Noc kostelů

         17. 6.  so  v 9.30 hod.                   Olomouc – katedrála – Jáhenské svěcení

         20. 6.  út  v 9.00 hod.                   Svatý Hostýn – Pouť kněží za vlastní posvěcení

         24. 6. so  v 9.30 hod.                    Olomouc – katedrála – Kněžské svěcení

       30. 6.  pá  v 18.00 hod.                  Olomouc – katedrála – Výročí posvěcení katedrály (1131)

         5. 7.  st                                          Velehrad – Národní pouť ke sv. Cyrilu a Metodějovi

       15.–20. 8. út–ne                             Olomouc – Celostátní setkání mládeže

         14. 9.  čt  v 9.30 hod.                   AO – Porada děkanů

         26. 9.  út  v 9.30 hod.                   Olomouc – AKS – Kněžský den

        28. 9.  čt  v 10.00 hod.                  Olomouc – katedrála – Pouť ke sv. Václavovi, hlavnímu

                                                                  patronu arcidiecéze

        19. 10. čt  v 9.30 hod.                   AO – Kněžská rada a Sbor konzultorů

        26. 10 . čt  v 9.30 hod.                  AO – Pastorační rada

       5.–7. 11. ne–út                               Svatý Hostýn – Porada děkanů

       23. 11. čt  v 14.00 hod.                 AO – Ekonomická rada AO

        13. 12. st  v 8.30 hod.                   Olomouc – AKS – Duchovní obnova pro kurii